Onze nieuwsbrief ontvangen?
Sexe HommeFemme
Prénom
Nom
E-mail
Oui, j'accepte les conditions générales.
 
 

Camping de Hertshoorn


Reuzeninsecten in het Speulderbos!

panelContentTopLeft

In het het Speulderbos is Harry Leurink in 2006 gestart met het maken van reuzeninsecten in grote boomstammen. Er zijn er nu 6 voltooid. De beuken die hiervoor gebruikt worden zijn gestorven van ouderdom. De oude stammen zijn maar liefst 12 meter hoog en staan bij ‘t Solse Gat en het nabij gelegen restaurant 'Het Boshuis' in Drie.

 

De takken van de gestorven beuken in het Speulderbos leverden gevaar op voor wandelaars en zijn verwijderd. De staande dode stammen zijn nu deels begroeid met tonderzwammen. Staatsbosbeheer vindt het belangrijk dat kinderen de natuur kunnen beleven. Maar hoe krijg je de kinderen achter computer en TV vandaan, de minstens zo boeiende natuur in? Zo werd bij de boswachter van Staatsbosbeheer de gedachte geboren om de imposante oude stammen te benutten voor een educatief doel. De talrijke, voor velen onbekende insecten, zijn harde werkers. Zij leven een verborgen leven achter boomschors en in dikke houten stammen. Wat is er mooier om dit zichtbaar te maken en dan ook nog eens immens groot? Boswachters, onderwijzers en (groot)ouders kunnen hier het verhaal vertellen over de nuttige insecten die bijna nooit onder de aandacht komen.

 

De insecten die als eerste, in de zomer van 2006, een plekje kregen zijn de duizendpoot, het vliegend hert en de mestkever. Het vliegend hert bijvoorbeeld leeft maar liefst 6 jaar als larve in dode eikenstammen voor het de grootste kever van Nederland wordt. Slechts 2 maanden leeft dit prachtige dier en plant zich voort voor het sterft. Deze zomer kregen de boktor, de pissebed en de oorwurm ieder een monument voor het onbekende insect. Iedereen is welkom om van het werk van de beeldhouwer te komen genieten.

 

We hebben een mooie fietsroute, ca. 10 km, voor je uitgezet! Leuk om samen als gezin te maken.

 

<- terug

panelContentBottomLeft
 
panelContentTopLeft
panelContentTopLeft
panelContentBottomLeft
panelContentTopLeft

Feuilleter directement par le Ardoer brochure en ligne

panelContentBottomLeft
panelContentBottomLeft

Ardoer.com is aangesloten bij Footzy, het meest complete en actuele overzicht van campings in Nederland

online boeken :: home :: camping zoeken :: contact :: disclaimer :: webdesign holidaymedia.nl